INFORMATOR

Ubezpieczeniowy i druki do pobrania

Informator ubezpieczeniowy pomoże Ci znaleźć odpowiedzi na istotne pytania odnośnie ubezpieczeń obowiązkowych i dobrowolnych.

Zamieściliśmy tu także linki do najważniejszych stron poświęconych tej tematyce, gdzie znajdziesz obowiązujące przepisy prawne wraz z objaśnieniami oraz aktualne wzory pism potrzebnych w różnych sytuacjach.
Zachęcamy Cię do odwiedzenia tych stron i zapoznania się z ich treścią. Ogólna znajomość tematu znacznie ułatwia wybór i podjęcie właściwej decyzji w sprawie ubezpieczenia.

OC i AC

Odpowiedzialność cywilna (OC) posiadacza pojazdu mechanicznego.

Jest to ubezpieczenie obowiązkowe zawierane na mocy ustawy na okres jednego roku i przypisane do danego pojazdu. Ubezpieczenie to działa w przypadku, gdy ubezpieczony wyrządzi innej osobie szkodę i jest zobowiązany do jej naprawienia. Posiadanie polisy OC powoduje, że świadczenie poszkodowanemu wypłaca towarzystwo ubezpieczeniowe, a nie sprawca szkody. W ten sposób chroniona jest zarówno osoba poszkodowana jak i interes posiadacza polisy.

Pamiętaj! Nawet jeśli nie używasz swojego pojazdu np. ze względu na jego stan techniczny, brak aktualnego ubezpieczenia OC rodzi poważne skutki finansowe.

AutoCasco (AC)

Jest to ubezpieczenie, dzięki któremu uzyskasz środki finansowe, na naprawę samochodu w przypadku uszkodzenia z własnej winy, włamania czy kradzieży elementu wyposażenia.

WYPADEK, STŁUCZKA

Kolizja drogowa, popularnie nazywana stłuczką, to zdarzenie, w którym nie ma ofiar ani rannych. W takim przypadku nie ma potrzeby wzywania policji, a co za tym idzie płacenia mandatu i tracenia punktów. Wystarczy spisać wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym, które potwierdza przebieg zdarzenia, chociaż nie przesądza o winie, którejkolwiek ze stron.

Jeśli w zdarzeniu ktoś ucierpiał, choćby to było zwichnięcie, ból, czy zawroty głowy, należy wezwać pogotowie, a następnie policję. Obecność policji jest konieczna również w sytuacji, gdy którykolwiek z uczestników kolizji znajduje się pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków. Jeśli istnieje podejrzenie, że dokumenty pokazywane przez sprawcę są fałszywe lub sprawca nie chce ich pokazać, również dzwońmy po policję.

Gdy nikt nie jest ranny, a przebieg zdarzenia można bez trudu ustalić, należy usunąć pojazdy z drogi można wypełnić wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym. Najlepiej też od razu zadzwonić do firmy ubezpieczeniowej sprawcy (numer telefonu jest zapisany na polisie lub na potwierdzeniu) i poinformować o kolizji i o wspólnym oświadczeniu. Firma ubezpieczeniowa, po przyjęciu zgłoszenia wyznaczy termin spotkania z rzeczoznawcą, który oszacuje szkody.

UBEZPIECZENIA ROLNE

Prowadząc gospodarstwo rolne jesteś zobowiązany do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC rolnika i ubezpieczenia budynków rolniczych. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni Cię przed roszczeniami za szkody powstałe w związku z prowadzeniem gospodarstwa. Jednak samo ubezpieczenie obowiązkowe, to za mało, by należycie chronić Twoje gospodarstwo. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz ubezpieczenia sprzętu rolniczego i maszyn, ubezpieczenie płodów rolnych, zwierząt od padnięcia i uboju z konieczności oraz ubezpieczenia upraw.

To tylko część z całego wachlarza oferowanych przez nas ubezpieczeń dla rolników. Korzystając z formularzy kalkulacji ubezpieczenia, możesz wybrać wariant, który Cię interesuje, wysłać do nas wypełniony formularz i otrzymać w odpowiedzi kalkulacje wraz dokładną informacją na temat konkretnych ubezpieczeń.

WAŻNE!
Rolnicy pobierający dopłaty bezpośrednie są zobowiązani ustawowo do ubezpieczenia przynajmniej 50 procent powierzchni swoich upraw do 30 czerwca każdego roku.

Najczęściej wybieraną formą są ubezpieczenia upraw z dopłatą Skarbu Państwa. W tym przypadku, połowę składki ubezpieczeniowej pokrywa budżet Państwa. Jednak rolnicy, którzy systematycznie ubezpieczają swoje uprawy bardzo chętnie korzystają z ubezpieczeń komercyjnych, które dają bogatsze możliwości i wiążą się z dużymi zniżkami za kontynuację. W rezultacie, ubezpieczenie komercyjne, bardziej wszechstronne i mające mniej ograniczeń, może kosztować tyle samo, co ubezpieczenia dotowane.

Dokładną informację na ten temat uzyskasz wysyłając do nas wypełniony FORMULARZ ZAMÓWIENIA KALKULACJI SKŁADKI

Jesteś zdecydowany?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dostosowując się do jego potrzeb.

Kontakt

Pracujemy

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK
8:00 – 17:00

SOBOTA
9:00 – 13:00

Nasza lokalizacja

ul. Prosta 40
21-500 Biała Podlaska

Zadzwoń do nas

tel. 83 342 36 58,
kom. 516 124 355

Napisz do nas

prosta40@prosta40.eu