UBEZPIECZENIE SAMOCHODU NA WYJAZD

Zapraszamy do zapoznania się z naszą firmą

Wyjeżdżając za granicę własnym samochodem, warto pomyśleć o ubezpieczeniu pojazdu. Należy pamiętać, że w momencie wyjazdu do krajów poza kontynentem wymagany będzie tzw. Międzynarodowy certyfikat ubezpieczenia komunikacyjnego. Jednak samo ubezpieczenie samochodu na wyjazd to nie wszystko, ponieważ wiedza o ogólnych warunkach ubezpieczenia będzie kluczowa. Obecnie polskie oc jest ważne na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej. Jednak warto zabezpieczyć się na wypadek awaryjnych sytuacji, wykupując ubezpieczenie assistance samochodu, jak i autocasco.

Wiele osób, które planują wyjazd za granicę, często zastanawia się, czy ubezpieczenie samochodu w Polsce będzie chroniło pojazd poza terytorium polski. Właśnie z tego powodu należy dokładnie poznać ogólne warunki ubezpieczenia, a także ile konkretnie kosztuje assistance krótkoterminowe, a także holowanie samochodu czy możliwość dostania samochodu zastępczego w momencie awarii.

Ubezpieczenie samochodu na wyjazd

Ubezpieczenie assistance krótkoterminowe – niezbędnik podróży zagranicznej

Szykując się do wyjazdu zagranicznego własnym samochodem jedną z kwestii, jakie wykonuje się w pierwszej kolejności jest wykupienie ubezpieczenia assistance krótkoterminowe. W ten sposób minimalizuje się ryzyko wystąpienia przykrych zdarzeń, ponieważ w momencie awarii pojazdu, wypożyczenie auta zastępczego nie będzie stanowiło większego problemu. Tym samym wykupienie assistance krótkoterminowego jako pierwszorzędnego wybranego wariantu ubezpieczenia stanowi podstawę.

Ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę w przypadku awarii samochodu

Planując długi i wyczerpujący wyjazd za granicę samochodem, należy dokładnie zapoznać się z propozycjami ubezpieczenia przez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe. Jak zaznaczyliśmy ochronę assistance dostanie każdy kierowca w podstawowych pakietach, które większość towarzystw ubezpieczeniowych proponuje swoim klientom. Jednak jeżeli chcesz zapewnić sobie pełną pomoc w każdej możliwej sytuacji, to przy wyborze takiego pakietu należy szczególną uwagę zwrócić na cały zakres oferowanych świadczeń. Obecni ubezpieczyciele przede wszystkim oferują pomoc po awarii w przypadku kradzieży pojazdy lub w momencie wypadku drogowego. Jednak wszystko jest na różnych zasadach i często dodatkowe ubezpieczenie będzie koniecznością.

Assistance w podróży – holowanie pojazdu

Większość ubezpieczycieli holowanie pojazdu w razie wypadku posiada w swoich podstawowych pakietach ubezpieczenia. Jednak jak zawsze wszystko rozgrywa się o szczegóły. Warto zapoznać się z kwestią, jaki jest limit holowania, a także jakie uszkodzenia auta są pokrywane z polisy. Ponadto nie bez znaczenia jest miejscu zdarzenia i naprawy auta, ponieważ jeżeli jest daleko od miejsca zamieszkania, to czy ubezpieczyciel bierze na siebie zorganizowanie samochodu zastępczego oraz miejsca noclegu. Warto również pamiętać, że jeżeli sprawcą zdarzenia drogowego był inny kierowca, to powstałą szkodę trzeba zgłosić do ubezpieczyciela sprawcy.

Ubezpieczenie samochodu na wyjazd tanio.

Ubezpieczenie assistance krótkoterminowe dla samochodu – samochód zastępczy

Jeżeli planujesz podróż samochodem za granice, to powinieneś dobrze ubezpieczyć samochód. Wyjazd samochodem za granicę to dłuższa wyprawa, która powinna być odpowiednio zabezpieczona przed różnymi zdarzeniami. Wybierając odpowiednie ubezpieczenie samochodu, niezależnie od tego czy będzie to mini assistance, czy full pakiet, upewnij się, że będziesz chroniony w krajach, przez które będziesz przejeżdżał. Pamiętaj, że nasza pomoc obowiązuje niemal w całej Europie, a priorytetem dla nas jest zapewnienie Ci bezpiecznej podróży samochodem, a w razie awarii udzielenie niezbędnej pomocy mechanika czy placówek medycznych.

Z nami uczestnicząc w zdarzeniu drogowym, w danym kraju zapewnioną masz pomoc tłumacza, opiekę medyczną i naprawę auta, a wszystko niezależnie od miejsca zdarzenia. Tego rodzaju zabezpieczenie posiadają już podstawowe pakiety, a zakres ubezpieczenia o szerszym spectrum daje Ci możliwość skorzystania z jeszcze szerszych opcji. Z nami, nawet w przypadku kradzieży pojazdu nie zostaniesz pozostawiony sam sobie. Zawsze dostarczamy auto zastępcze niezależnie od tego jak odległy jest zakres terytorialny.

 

Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia assistance krótkoterminowe?

  • pełen pakiet pomocy w razie awarii (holowanie, auto zastępcze)
  • pomoc medyczna w razie wypadku drogowego
  • pokrycie szkód z polisy w razie wypadku drogowego
  • zapewnioną pomoc mechanika w razie mniejszych awarii.
Ubezpieczenie samochodu w leasingu.

Ubezpieczenie samochodu w leasingu

Wiele osób, które posiadają auto w leasingu, zastanawia się, w jaki sposób postępować, chcąc jechać za granicę. Dlatego też przed wyjazdem za granice samochodem z leasingu w pierwszej kolejności należy przeczytać umowę. To powinno rozwiać wcześniejsze wątpliwości. Jednak nie zmienia to faktu, że leasingowany samochód nie wymaga właściwego pakietu ubezpieczenia przy zagranicznym wyjeździe. Tak samo jak w przypadku własnego auta, tak również samochód leasingowany będzie wymagał wykupienia niezbędnych ubezpieczeń w razie awarii czy wypadku drogowego. Z kolei pokrycie dodatkowych kosztów ubezpieczenia najczęściej leżało będzie po stronie leasingobiorcy. Niemniej przed wyjazdem zagranicznym autem przede wszystkim trzeba dokładnie sprawdzić jego stan techniczny, a także to czy posiada on niezbędne wyposażenie takie jak kamizelki odblaskowe, trójkąt czy apteczkę. Dopiero kolejnym krokiem powinno być wykupienie niezbędnych pakietów ubezpieczenia samochodu.

Jesteś zdecydowany?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dostosowując się do jego potrzeb.

Kontakt

Pracujemy

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK
8:00 – 17:00

SOBOTA
9:00 – 13:00

Nasza lokalizacja

ul. Prosta 40
21-500 Biała Podlaska

Zadzwoń do nas

tel. 83 342 36 58,
kom. 516 124 355

Napisz do nas

prosta40@prosta40.eu